Newsletter Gazety Senior #95 Uważaj na te SMS-y! To oszustwo na ZUS

gazetasenior.pl

Dzień dobry Państwu,
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS rozsyłanymi przez oszustów. Wiadomość dotyczy rzekomego nieodebranego świadczenia z ZUS. SMS informuje, że aby je jak najszybciej otrzymać, należy kliknąć link. Te wiadomości nie są rozsyłane przez ZUS! Fake newsy i oszustwa to dziś plaga. Wyjaśniamy, jak nie dać się nabrać i nie stracić pieniędzy.

Możesz natomiast spodziewać się pisma z ZUS w twojej skrzynce pocztowej. Z końcem kwietnia ZUS rozpoczął wysyłkę listów do seniorów. Jak informował Zakład w kopercie z ZUS, seniorzy znajdą aż dwie decyzje – jedna o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji, a druga o przyznaniu 13. emerytury. Masowa wysyłka listów do seniorów to nic nowego ma ona miejsce co roku. W praktyce w korespondencji z ZUS emeryci i renciści znaleźli jeszcze dodatkową wiadomość – pismo z ZUS czy ulotka wyborcza?

Licytacja trwa. Tu znajdziecie aktualne informacje dotyczące prac nad programem bezpłatnych leków 65+. Minister zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział nawet 4 tys. leków na nowej liście darmowych medykamentów.

#reklama

„PLAN 75” to niepojąca wizja przyszłości osób starszych [ZWIASTUN] i ostry społeczny komentarz. „PLAN 75” swoją światową premierę miał w ubiegłym roku w Cannes, na którym został wyróżniony Złotą Kamerą. Obraz był także oficjalnym japońskim kandydatem do OSCARA. W polskich kinach od 26 maja br.

Kolejny Newsletter w środę 31 maja.

Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera „Gazety Senior”. Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>

 

Close Menu